Polityka senioralna była głównym tematem posiedzenia Podkomitetu ds. Ekonomii Społecznej, które odbyło się Bydgoszczy.
We wtorek 22 maja w Sali Lustrzanej Collegium Medicum spotkało się 15 osób - najaktywniejszych przedstawicieli podmiotów ekonomii społecznej, a także instytucji zaangażowanych w rozwój sektora ES z Bydgoszczy oraz z powiatów bydgoskiego, nakielskiego i z tucholskiego. Przypomnijmy, że do zadań Podkomitetu należą w szczególności: monitorowanie rozwoju ekonomii społecznej na terenie funkcjonowania Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, identyfikacja barier w rozwoju przedsiębiorczości społecznej, współpraca w zakresie realizacji Kujawsko-Pomorskiego Programu na Rzecz Ekonomii Społecznej do roku 2020 oraz upowszechnianie dobrych praktyk w obszarze ekonomii społecznej.
Gośćmi spotkania były panie Agnieszka Lange-Olszewska i Aleksandra Lewandowska z Fundacji Pro Omnis, które działają na rzecz osób starszych w Bydgoszczy i w Toruniu, prowadząc bary oraz dzienny dom pobytu w Fordonie. Ponadto zaproszenie przyjęła pani Monika Matowska, radna i Przewodnicząca Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Rady Miasta Bydgoszczy, oraz poseł Michał Stasiński.
Podczas spotkania kontynuowany był - podjęty w grudniu ubiegłego roku - temat polityki senioralnej. Uczestnicy posiedzenia zwrócili uwagę na niedostateczną współpracę różnych podmiotów działających na rzecz osób starszych na terenie Bydgoszczy, na potrzebę ściślejszej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Bydgoszczy i Urzędem Miasta Bydgoszczy, strategicznej koordynacji i tworzenia w większej liczbie (za przykładem chociażby Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu) klubów seniora, świetlic itp.
Po spotkaniu przedsiębiorstwa społeczne z Bydgoszczy zostały zaproszone do Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta Bydgoszczy na 29 maja, by dalej rozmawiać o współpracy na rzecz osób starszych.